Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotomodeling vs. Modeling

27. 2. 2010

Fotomodeling

se týká pouze focení. Důležitá je nejen postava modelky, ale také její výrazovost, fotogeničnost.

Modeling

rovná se módní přehlídky. Začínající dívky musí projít přípravou, která je naučí, jak se na molu pohybovat, jak se tvářit apod.

Fotomodelingové agentury a věkové rozhraní

Agentury obvykle přijímají dívky od 16 let, a to se souhlasem jejich zákonného zástupce. Od 18 let již tento souhlas pochopitelně nepotřebujete. Horní věková hranice je většinou 30 let.

Fotobook neboli portfolio

je v modelingu i fotomodelingu nezbytným krokem k dalšími postupu. Profesionální fotografie jsou vaší vizitkou při spolupráci

s ostatními agenturami a firmami. Fotobook by se měl neustále aktualizovat.

Modelky - jak se stát jednou z nich?

Vyberte si vhodnou modelingovou agenturu, objednejte se na casting. Zde vyplníte dotazník, odevzdáte svou aktuální fotografii a pracovníci agentury si vás natočí na kameru. V nejbližších dnech se pak dozvíte o možnostech spolupráce. Pokud vše půjde jak má, nafotí pro vás book (kvalitní líčení s kvalitními přípravky ZDE) s profesionálními fotografiemi a začnou první školení.

 

V dnešním světe obrovské konkurence a vysokých nároků na modelky není snadné v této oblasti prorazit. Kromě hezké postavy je třeba také dobré přípravy, dobrého portfolia, pohyblivosti a výrazovosti a v neposlední řadě i znalosti cizích jazyků.